Diskuze

  Kvalita vody v jezeře  
napsal(a):: Tomáš Tůma
IP: 213.195.---.--- 
datum: 15.05.2008 13:40:10

Koupání v našem jezeře je velice ošemetná záležitost, na kterou existuje spoustu názorů, stejně tak je i mnoho možných příčin proč je kvalita vody taková, jaká je. Vzhledem k tomu, že nejsem odborník na hydrobiologii, připomínám hned v úvodu mého příspěvku, že vycházím z mnoha jednání, která jsem absolvoval s několika odborníky, kteří se kvalitou vody zabývají již mnoho let. Je důležité připomenout, že jezero v Pnově-Předhradí je podružný velice rozmanitý ekosystém a zásah do této symbiózy by mohl mít nedozírné následky a je potřeba postupovat velice obezřetně.
Již před několika lety, kdy se voda v jezeře při vyšších teplotách začala zelenat, byla oslovena firma KeemWater, která se zabývá údržbou zdrojů a úpravou pitné vody. Po spoustě zkušeností se zlepšením kvality vody v jiných státech se jako první pokusili zlepšit vodu i v ČR (Máchovo jezero) následovali i další více či méně úspěšné pokusy. V komunikaci s touto společností dále pokračujeme. Mezi tím se nám podařilo získat účelovou dotaci od TPCA ve výši 170 000,- Kč. Tato částka j určena na zpracování studie, která bude obsahovat možná řešení kvality vody v našem jezeře a zpracování projektové dokumentace na zvolený postup. Projekt se bude zabývat již konkrétním řešením daného problému.

To jak, a co vše budeme potřebovat k tomu, aby v našem jezeře byla opět čistá voda, Vás asi nezajímá. Obávám se však, že na otázku. „Kdy se budeme moci koupat v čisté vodě?“ Nedokáži nyní odpovědět. Jsem již vyléčen z prezentování jakých-si výhledů, protože je to o spolupráci mnoha článků, z nichž ani jeden nesmí zklamat. Každopádně se zpracovaným projektem, žádostí a vyjádřeních dotčených orgánů bychom rádi šli v příštím roce do jarního kola výzev EU.

Já osobně řeším koupání buď cyklo výletem do Poděbrad na pískovnu (tak zvanou dvojku), nebo procházkou na přívoz do Osečka, kde jsou poměrně dobré podmínky pro koupání v Labi.

  Koupání v jezeře  
napsal(a):: Hanka
IP: 88.102.---.--- 
datum: 19.06.2008 10:29:57

Děkujeme za informace. Máte pravdu, že jezero je rozmanitý ekosystém a je třeba postupovat velice opatrně. Mě osobně podrobnosti okolo tohoto problému (jak a co vše budeme potřebovat, aby v jezeře byla opět čistá voda) velmi zajímají, ale nevím nakolik je pro Vás z časových důvodů možné tyto informace poskytnout. Držím Vám palce, ať se plány podaří. Pěkné koupaliště je také v Sadské.

  Kvalita vody v jezeře  
napsal(a):: Milena
IP: 193.179.---.--- 
datum: 29.09.2008 11:31:34

Máte pravdu, v Sadské je krásné koupání, má pravdu i pan starosta,který jezdí do Poděbrad(u přívozu Labe letos tedy nic moc),ale když máme vodu tzv "u nosu",tak by přeci bylo přijemnější
se koupat v místě "bydliště".Navíc s mým obchodním duchem vidím i další možnosti,kdyby byla voda čisťoučká!!!!

    
napsal(a):: ??
IP: 85.160.---.--- 
datum: 22.02.2009 15:45:40

Tak asi nikdy nÉÉÉÉÉÉÉÉ ???????????

    
napsal(a):: anonym
IP: 91.121.---.--- 
datum: 27.02.2009 19:16:32

Co byste taky nechtěla Mileno všechno zpeněžit


Nový příspěvek
nick
 
předmět
 
email (neveřejné)    
text
    
434+6tři  =  
Vyplňte kontrolu proti SPAMu.

TOPlist