Diskuze

  HORKÉ TÉMA V PŘEDHRADÍ.  
napsal(a):: sousedé
IP: 188.75.---.--- 
datum: 09.07.2011 14:45:29

Sousedské vztahy.

Zdravíme všechny sousedy,
je čas abychom vám osvětlili situaci, která je horkým tématem posledních měsíců v Předhradí.

Před rokem jsme si zde zakoupili malý domek, který je spojen s hasičárnou. Těšili jsem se na klid vesnického života a s chutí jsme zahájili rekonstrukci. Na dům jsem si tedy vzala hypotéku a začali jsme shánět šikovné řemeslníky. Byl nám doporučen jistý pan Václav Vokněr, který shodou okolností bydlí hned vedle nás. Jelikož jsme dostali jen ty nejlepší reference rozhodli jsme se tedy a s panem Vokněrem jsme se domluvili na rekonstrukci domku. Od začátku jsme, ale panu Vokněrovi kladli na srdce, že dům musí být hotov do konce prázdnin r.2010 a to protože syn musí nastoupit do ZŠ ve Velimi a my prvního září musíme vyklidit byt v Milovicích, kde jsme do té doby žili. Pan Vokněr se vším souhlasil, řekl že má sice ještě další práci, ale ,,že na to s chlapama vlítnou,,a do konce prázdnin bude dům k nastěhování. Tuto větu jsme později od p.Vokněra slýchávali velice často. Na svatbě jsme samozřejmě pracovali i my a přátelé nejstaršího syna, kteří zde bourali, čistili cihly a připravovali různé otvory pro zazdívání oken, vše tak aby p. Vokněr měl co nejméně práce a mohl se tak vyloženě věnovat pouze zednickým prvkům. Po nějakém čase jsme si však všimli, že čas běží a rekonstrukce nepostupuje. Byli jsme však nadále ujišťováni, že na to s chlapama vlítne a vše bude do termínu hotové. Jelikož jsme zde nemohli být každý den, důvěřovali jsme mu a věřili, že vše bude jak má být. K našemu překvapení, když jsme jeli okolo a stavili se nečekaně na domku, bylo vše při starém a téměr se nic nedělo….v tu chvilku vyšel p. Vokněr ze svého domu s hrnkem kávy s tím, že si jí byl zrovna udělat….Toto jsme viděli ještě několikrát při nečekaných návštěvách….samozřejmě jsme si dělali fotodokumentaci, jelikož jsme sháněli různý materiál a tak jsme měli dokonalý přehled o tom co se na stavbě děje, nebo spíše neděje. I přesto, že přítel se v tomto oboru pohybuje věřili jsme, že vše je pořádku a doufali v obrat. K našemu zděšení však začali vznikat situace, kdy jsme pochybovali o tom zda p. Vokněr umí číst případ.počítat do deseti…např:
- Odpoledne jsme připravili/ vybourali otvor na osazení balkonových dveří, naskládali cihly na pravou stranu, kde se mělo zdít a k tomu přiložili list papíru s textem: zde zazdít a dále byl uveden rozměr otvoru, druhý den jsem však přijeli a zazděno bylo na levé straně. Požadavek na zazdění z pravé strany byl hlavně proto, že jsme již měli zakoupenou sedací soupravu a byl již vyt vytvořen i návrh interiéru, což v současné době pro nás znamená to, že sedací souprava zasahuje do okna a dveře díky tomu nelze bez problémů otevřít. I celý interiér musel být dále přestavěn.
- pokud si sednete na sedačku uvidíte oproti vám vchod do kuchyně a do chodby , rozdíl výšek těchto vchodů je cca 7cm….také divné a vzhledově nepříjemné…museli jsme vozit dveře na podřezávání - zárubně byly moc zazděny-zapuštěny do země o více než 3cm.
- jelikož jsme zde nebyli každý den svěřila jsem p.Vokněrovi peníze pro p.Hlavatého z Prostavu,aby mu zaplatil za kontejner. Protože jsem byla v Prostavu, ale p. Hlavatý junior tam nebyl a paní řekla, ať si to vyřídím s ním. Řekla jsem tedy p. Hlavatému, že peníze za kontejner mu nechávám u p. Vokněra..,vznikl nepříjemný konflikt, kdy nás p.Hlavatý urgoval za nezaplacení a zbytečně jsme se dohadovali, přitom jsme vždy a včas vše platili, ovšem osobně! Tentokrát dostal svěřené peníze do ruky p. Vokněr, kterého p. Hlavatý stále nemohl zastihnout doma, ale p.Vokněrová doma byla skoro pořád, takže předání peněz nic nebránilo.
Počátkem srpna jsme značně znervózněli, když jsme si uvědomili, že se to určitě nestihne. Znovu jsme se ptali a znovu dostali stejnou odpověď: my na to s chlapama vlítnem…..
Mezi tímto p. Vokněr nečekaně odjel na dovolenou, o tomto nás informoval pouhý den před jeho odjezdem…pak byl ještě jednou na dovolené…Začali jsem si raději shánět podnájem….
V polovině srpna, kdy bylo jasné že není šance stavbu dokončit za 14 dní jsme na p. Vokněra udeřili a z čista jasna se zde objevili další dva zedníci, které si p. Vokněr sám přivedl na pomoc a to bez jakékoliv konzultace s námi. Práce jim šla od ruky, ale bylo jasné, že jen tak bydlet nebudeme….On sám sem chodil sporadicky, více méně dělali ti ostatní…(na faktuře p. Vokněra se však objevovala práce kterou prováděli jiní, dokonce i práce kterou jsme dělali my). Faktury vždy dostal p. Vokněr uhrazeny nejpozději do 3 dnů převodem…. A nebyly to malé částky, např..přes 50tisíc korun jedna faktura….nejdříve nám to nepřišlo divné, protože to bylo v období, kdy si dovedl pomocníky, ale když nám i ti pomocníci vystavili fakturu, tak jsme trochu nechápali, ale zaplatili jsem obě faktury. No, kdo z vás by zaplatil za jednu práci dvakrát?? Přivedl si tyto pomocníky - zedníky p. Vokněr protože nestíhal. S námi příchod pomocníků nekonzultoval, dle toho je měl vyplácet i p.Vokněr, jelikož s námi tito pomocníci žádnou dohodu neměli. Je vidět, že si z nás někdo chtěl udělat pěkně dojnou krávu…,,co potomci, nejsou odtud, jsou z města a ničemu nerozumí,,…To byl však veliký omyl.
Od září jsme se museli přestěhovat do podnájmu a odložit synovi nástup do V.ročníku v nové škole ve Velimi. Dům stále nebyl dokončen.
Nastal problém s koupelnou: vše jsme měli nakoupeno a připraveno, čekalo se jen na p. Vokněra. Konečně začal obkládat koupelnu…o velikosti 6m2,(za tuto koupelnu si naúčtovat přes 20tisíc pouze za práci, materiál byl náš)
Místo radosti přišlo opět zděšení: p. Vokněr jakožto zedník a obkladač, nepoužil hydroizolaci a to i přesto, že ji měl přímo připravenou v koupelně před očima….takže celá koupelna není izolována proti vlhkosti…jen čekáme, kdy nám začnou odpadávat obklady a dlažba….nehledě na to, že takto malou koupelnu p. Vokněr obkládal cca měsíc, používal na obklady stěn poškozené a oštípané kusy a to i přesto, že nám jich zbylo docela dost…dvířka(magnetické) –montážní otvor na vaně, nelze zavírat nedrží, špatně zazděný rámeček….o dalším amatérství nemá cenu psát, ale klidně se přijďte podívat nebo zájemcům mohu poslat foto. Toto byla poslední kapka, kdy jsme se rozhodli, že po něm už více chtít nebudeme. A nic již více neuhradíme…způsobená škoda jde do desetitisíců i vzhledem k tomu, že jsme museli platit podnájem bytu, následně jsem musela syna dovážet každý den cca.72km do školy…(tam i zpět).
Bohužel i návštěvy, které k nám občas přijíždí si všímají nedostatků a ptají se kdo nám to tady pracoval…někteří si dokonce myslí, že jsme si to celé rekonstruovali sami….ale když řekneme cifru kterou jsme za to dali nevěřícně kroutí hlavou a mají jen jedno: já bych jim nic nedal….a tak jsme se také rozhodli poslední fakturu již neuhradit. Za špatně provedenou práci nikdo nemůže požadovat odměnu. Pokud by byla smlouva, nedostal by p. Vokněr standardně vůbec nic, vše by musel předělat na vlastní náklady a pravděpodobně by platil ještě on nám za nedodržení termínu dokončení. Nutno podotknout, že během rekonstrukce p.Vokněr absolutně nerespektoval naše požadavky, vše zde dělal dle svého uvážení bez našeho souhlasu. My jsme museli neustále improvizovat. Pokud se nám něco nelíbilo a to až tak, že přítel do práce p. Vokněra zasáhl, a ten místo aby uznal chybu se rozzuřil. Opravdu z nás dělal pitomce. V našem domku se neustále pohybovali cizí lidé, které jsme neznali a my je rozhodně nezvali.
Sami v tuto dobu, přemýšlíme,kdy necháme celou koupelnu vybourat a udělat znovu na vlastní náklady…Každý máme svých starostí dost a každý je zodpovědný za to co dělá.

V současné době zjišťujeme, že nás pomlouvá, kde může, chodí vyhrožovat přes plot, obtěžuje nás i naše návštěvy.
Bohužel jsme minulý týden měli možnost vidět, jak rychle pracuje p. Vokněr pro jiného souseda a můžeme říci že pokud by takovým tempem pracoval na naší rekonstrukci, tak jsme mohli bydlet skutečně již v srpnu…Naše chyba, že jsme mu tolik věřili a chovali se slušně..
Mrzí nás také, že jsme nebyli důslední a nikdy nedošlo k podpisu smlouvy o dílo, kterou jsme po p. Vokněrovi chtěli…prostě jsme mu věřili….dopadlo to, ale tak že si na nás tady k dnešnímu dni, otevírá pusu kdekdo, jak na malé děti….a to takovým způsoben, že to nelze omlouvat neslušností, ale vyloženě až agresí na nás a na vše co k nám patří….
Nejsme si vědomi, že bychom někomu něco udělali a proto je pro nás dost nepochopitelné chování lidí k nám, kteří o celé této věci mají informace pouze od p.Vokněra. Jsme klidní lidé, ale řvát na sebe rozhodně nenecháme. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli napsat tento článek, protože každý spor má dvě strany….I nadále se nám tu líbí jsme rádi, že tady bydlíme a rozhodně si to nenecháme nikým pokazit…Kdo nás nechce zdravit, tak ať nás nezdraví a každý ať si zamete před vlastním prahem….Dlouho jsme přemýšleli o tom, zda má nějakou cenu toto psát, ale tím že si to čtete, tak věříme že ano…..
Jsme přesvědčeni a rovněž jsme si toho i všimli, že veškeré problémy už při rekonstrukci začali ve chvíli, kdy jsme projevili zájem o odkup hasičárny….no upřímně podívejte se na dům p. Vokněra (žijí tam 3 osoby) v našem domku žijeme také tři…..náš domek má rozlohu 50m2, byt o velikosti 2+KK….a z toho důvodu jsme i projevili zájem o odkup….o tom, že o hasičárnu měl zájem i p. Vokněr jsme se dozvěděli až po té….Nikomu nic nebereme,myslím že p. Vokněr měl tady spoustu času co zde žije, si hasičárnu odkoupit, ještě před naším zájmem…Dostali jsme přednost při odkupu a tak p. Vokněr, alespoň celý proces prodeje zkomplikoval.

R.Hlavsa a M. Kločko

  sousedské vztahy  
napsal(a):: sousedka
IP: 88.101.---.--- 
datum: 24.07.2011 20:42:57

(ne)vážená sousedko!
přečetla jsem si tento Váš nactiutrhačský blábol a mám chuť se o Vás vyjádřit nepublikovatelně!
Vy ještě máte tu drzost někoho napadat - a tímto sprostým způsobem?
Vy tady dlužíte všem, na koho se jenom podíváte! Zaplatili jste za práce vodoinstalatéřské, elektrikářské atd? Jistěže NE! Objednáte si práce, neplatíte, vyhýbáte se věřitelům. Ve dne není možno se na Vás "dobouchat", zato v noci je aktivita u Vás a Vašeho baráku neuvěřitelná. Spousta auťáků neidentifikovatelných poznávacích značek, no škoda slov.
Kapitola sama o sobě je Váš "pejsánek" - bojové plemeno, volně pobíhající, konající svou potřebu pod okny všech v ulici, ohrožující další pejsky a děti. To je ale zřejmě pro Vás normální!
K panu Vokněrovi:
Madam, Vy tomu člověku nešaháte ani po kotníky! Je to slušnej, pracovitej a poctivej živnostník. Pracuje zde léta, opravil a zrekonstruoval zde spoustu baráků. Dobře, odborně, fortelně. Nikdy si na jeho práci nikdo nestěžoval - až Vy. Proč asi?
Lžete, každé Vaše slovo o panu Vokněrovi je lež! Neplatíte, vyhýbáte se kontaktům s lidmi z ulice, nedodržujete základní pravidla spolunažívání. Pan Vokněr ochotně, vždy a každému zde pomůže a pomáhá. Jeho práce je detailná, dobrá a kvalitní. Všichni, kdo zde bydlí, to mohou potvrdit. On Vám pravděpodobně také věřil, proto s Vámi nepodepsal smlouvu o dílo (mimochodem blbost, protože Vy jste mu měli dát objednávku na provedení práce ). My si tady věříme, víte? A platíme si vzájemně odvedené práce. I beze smluv. To Vy zřejmě neznáte.
Vaše mindráky ze svých životních peripetií a eskapád jste jenom primitivně hodila na pana Vokněra. Že si šel mezi prací, v pauze, udělat kafe? To jenom svědčí o tom, že jste lakomá, neslušná ženská, která to blbé kafe řemeslníkovi ani nedokáže udělat sama. I když, jak znám pana Vokněra, by si to kafe od Vás ani nevzal.
Spolunažíváme tu všichni v ulici slušně, přátelsky a po dobrém. Jestli sem chcete zavádět tyhle nechutné móresy, opravdu jste ubohá a trapná. Nechutná. Máte-li doložitelné důkazy, svědky (o čemž silně pochybuji), suďte se s panem Vokněrem. Ale sprosté lži zde šířit, to si laskavě odpusťte a chovejte se konečně slušně. Starejte se řádně o svého syna, o svého nebezpečného psa a neotravujte zde ovzduší. Každý, kdo se sem přistěhuje, by měl dodržovat místní zvyklosti a v neposlední řadě obyčejnou lidskou slušnost. Vy jste ji neustále porušovala (porušovali) a tenhle hanospis byl poslední tečkou. Jste odporná, zlá, prolhganá a záštiplná ženská. Je hnus mít Vás za sousedku!

  Re: sousedské vztahy  
napsal(a):: soused
IP: 88.101.---.--- 
datum: 01.08.2011 16:08:38

Reakce na příspěvek od "sousedka"sousedské vztahy
(ne)vážená sousedko!
přečetla jsem si tento Váš nactiutrhačský blábol a mám chuť se o Vás vyjádřit nepublikovatelně!
Vy ještě máte tu drzost někoho napadat - a tímto sprostým způsobem?
Vy tady dlužíte všem, na koho se jenom podíváte! Zaplatili jste za práce vodoinstalatéřské, elektrikářské atd? Jistěže NE! Objednáte si práce, neplatíte, vyhýbáte se věřitelům. Ve dne není možno se na Vás "dobouchat", zato v noci je aktivita u Vás a Vašeho baráku neuvěřitelná. Spousta auťáků neidentifikovatelných poznávacích značek, no škoda slov.
Kapitola sama o sobě je Váš "pejsánek" - bojové plemeno, volně pobíhající, konající svou potřebu pod okny všech v ulici, ohrožující další pejsky a děti. To je ale zřejmě pro Vás normální!
K panu Vokněrovi:
Madam, Vy tomu člověku nešaháte ani po kotníky! Je to slušnej, pracovitej a poctivej živnostník. Pracuje zde léta, opravil a zrekonstruoval zde spoustu baráků. Dobře, odborně, fortelně. Nikdy si na jeho práci nikdo nestěžoval - až Vy. Proč asi?
Lžete, každé Vaše slovo o panu Vokněrovi je lež! Neplatíte, vyhýbáte se kontaktům s lidmi z ulice, nedodržujete základní pravidla spolunažívání. Pan Vokněr ochotně, vždy a každému zde pomůže a pomáhá. Jeho práce je detailná, dobrá a kvalitní. Všichni, kdo zde bydlí, to mohou potvrdit. On Vám pravděpodobně také věřil, proto s Vámi nepodepsal smlouvu o dílo (mimochodem blbost, protože Vy jste mu měli dát objednávku na provedení práce ). My si tady věříme, víte? A platíme si vzájemně odvedené práce. I beze smluv. To Vy zřejmě neznáte.
Vaše mindráky ze svých životních peripetií a eskapád jste jenom primitivně hodila na pana Vokněra. Že si šel mezi prací, v pauze, udělat kafe? To jenom svědčí o tom, že jste lakomá, neslušná ženská, která to blbé kafe řemeslníkovi ani nedokáže udělat sama. I když, jak znám pana Vokněra, by si to kafe od Vás ani nevzal.
Spolunažíváme tu všichni v ulici slušně, přátelsky a po dobrém. Jestli sem chcete zavádět tyhle nechutné móresy, opravdu jste ubohá a trapná. Nechutná. Máte-li doložitelné důkazy, svědky (o čemž silně pochybuji), suďte se s panem Vokněrem. Ale sprosté lži zde šířit, to si laskavě odpusťte a chovejte se konečně slušně. Starejte se řádně o svého syna, o svého nebezpečného psa a neotravujte zde ovzduší. Každý, kdo se sem přistěhuje, by měl dodržovat místní zvyklosti a v neposlední řadě obyčejnou lidskou slušnost. Vy jste ji neustále porušovala (porušovali) a tenhle hanospis byl poslední tečkou. Jste odporná, zlá, prolhganá a záštiplná ženská. Je hnus mít Vás za sousedku!
Ty krávo když se tady tak rozepisuješ o výkalech psů tak si přečti předešlé diskuze... Pes p.Hlavsy a p.Kločko byl po předešlé majitelce baráku pohublý. To že všichni psy serou kde se jim za chce to je problém obce.Jak uz někdo napsal je normální mít v obci Zelené koše na výkaly. potkával jsem často s manželkou tohoto psa nikdy nám nic neudělal takže kdo si tady řeší mindráky to jste právě VY a jinak koukám máte krásný slovník

  Re: Re: sousedské vztahy  
napsal(a):: Husová
IP: 188.75.---.--- 
datum: 23.08.2011 13:26:40

Reakce na příspěvek od "soused"Re: sousedské vztahy
Reakce na příspěvek od "sousedka"sousedské vztahy
(ne)vážená sousedko!
přečetla jsem si tento Váš nactiutrhačský blábol a mám chuť se o Vás vyjádřit nepublikovatelně!
Vy ještě máte tu drzost někoho napadat - a tímto sprostým způsobem?
Vy tady dlužíte všem, na koho se jenom podíváte! Zaplatili jste za práce vodoinstalatéřské, elektrikářské atd? Jistěže NE! Objednáte si práce, neplatíte, vyhýbáte se věřitelům. Ve dne není možno se na Vás "dobouchat", zato v noci je aktivita u Vás a Vašeho baráku neuvěřitelná. Spousta auťáků neidentifikovatelných poznávacích značek, no škoda slov.
Kapitola sama o sobě je Váš "pejsánek" - bojové plemeno, volně pobíhající, konající svou potřebu pod okny všech v ulici, ohrožující další pejsky a děti. To je ale zřejmě pro Vás normální!
K panu Vokněrovi:
Madam, Vy tomu člověku nešaháte ani po kotníky! Je to slušnej, pracovitej a poctivej živnostník. Pracuje zde léta, opravil a zrekonstruoval zde spoustu baráků. Dobře, odborně, fortelně. Nikdy si na jeho práci nikdo nestěžoval - až Vy. Proč asi?
Lžete, každé Vaše slovo o panu Vokněrovi je lež! Neplatíte, vyhýbáte se kontaktům s lidmi z ulice, nedodržujete základní pravidla spolunažívání. Pan Vokněr ochotně, vždy a každému zde pomůže a pomáhá. Jeho práce je detailná, dobrá a kvalitní. Všichni, kdo zde bydlí, to mohou potvrdit. On Vám pravděpodobně také věřil, proto s Vámi nepodepsal smlouvu o dílo (mimochodem blbost, protože Vy jste mu měli dát objednávku na provedení práce ). My si tady věříme, víte? A platíme si vzájemně odvedené práce. I beze smluv. To Vy zřejmě neznáte.
Vaše mindráky ze svých životních peripetií a eskapád jste jenom primitivně hodila na pana Vokněra. Že si šel mezi prací, v pauze, udělat kafe? To jenom svědčí o tom, že jste lakomá, neslušná ženská, která to blbé kafe řemeslníkovi ani nedokáže udělat sama. I když, jak znám pana Vokněra, by si to kafe od Vás ani nevzal.
Spolunažíváme tu všichni v ulici slušně, přátelsky a po dobrém. Jestli sem chcete zavádět tyhle nechutné móresy, opravdu jste ubohá a trapná. Nechutná. Máte-li doložitelné důkazy, svědky (o čemž silně pochybuji), suďte se s panem Vokněrem. Ale sprosté lži zde šířit, to si laskavě odpusťte a chovejte se konečně slušně. Starejte se řádně o svého syna, o svého nebezpečného psa a neotravujte zde ovzduší. Každý, kdo se sem přistěhuje, by měl dodržovat místní zvyklosti a v neposlední řadě obyčejnou lidskou slušnost. Vy jste ji neustále porušovala (porušovali) a tenhle hanospis byl poslední tečkou. Jste odporná, zlá, prolhganá a záštiplná ženská. Je hnus mít Vás za sousedku!
Ty krávo když se tady tak rozepisuješ o výkalech psů tak si přečti předešlé diskuze... Pes p.Hlavsy a p.Kločko byl po předešlé majitelce baráku pohublý. To že všichni psy serou kde se jim za chce to je problém obce.Jak uz někdo napsal je normální mít v obci Zelené koše na výkaly. potkával jsem často s manželkou tohoto psa nikdy nám nic neudělal takže kdo si tady řeší mindráky to jste právě VY a jinak koukám máte krásný slovník
Dobrý den,
nevím, nevím vaše vystoupení..., zde ve veřejné diskusi je více než ,,zbabělé,,.
Pardon, ale vystoupit zde jako anonym a napsat: ,,Jste odporná, zlá, prolhganá a záštiplná ženská. Je hnus mít Vás za sousedku!,, je boužel od Vás asi nejsnazší zbůsob jak se vyjádřit...
To je smutné!


Nový příspěvek
nick
 
předmět
 
email (neveřejné)    
text
    
22+6dva  =  
Vyplňte kontrolu proti SPAMu.

TOPlist